Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player



 

Moravské zemské muzeum v Brně

www.mzm.cz

Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8
Stálé expozice
Výstavy: Moravský kras známý i neznámý, Dora Müller – brněnská Němka, Příběhy věcí kolem nás (výstava Dětského muzea)

18.30–22.00 Vystoupení bigbandového orchestru M.R.Swing (nádvoří)
19.00–20.30 a 21.00–22.30 Program v paleontologické expozici: Lilijce - druhohorní zajímavost Stránské skály

Promítání v konferenčním sále:
19.00 Jizvy Země
20.30 Nejstarší příběh města
22.00 Tajemný jednorožec aneb zkameněliny v legendách a mýtech
19.30–20.30 a 21.00–22.00 Luminiscence (světélkování) a radioaktivita minerálů


Biskupský dvůr, Muzejní ulice 1
Stálé expozice
Krátkodobá výstava: Krásy tropů

18.00–24.00 Komentované prohlídky v zoologické expozici
18.00 Přednáška o jedlých řasách a potravních doplňcích s řasami, ukázky jídel a jejich příprava, ochutnávka pokrmů z řas
18.00 Slavnostní troubení z balkonu renesančního portálu


Pavilon Anthropos, Pisárecká 5
Stálé expozice
Výstavy: Skalní umění a život kočovníků Střední Asie ve fotografiích Pavla Lisého, Jsi bytost pozemská či nebeská? Žena v indické výtvarné tradici

18.00–24.00 Čajchana v jurtě – osvěžení v podobě skvělých čajů a vodních dýmek
Arabská kavárna v jurtě – ukázky tradičního způsobu přípravy kávy s odborným výkladem
19.00–22.00 Hudební uskupení Onotopude doprovodí prohlídku stálých expozic etnickou hudbou a šamanskými bubny
18.00–20.00 DJ Matějka – Reggae, Dub, Etno, „Jáhly sound“
20.00–20.50 Koncert kapely Propaganja – world/reggae.
21.00–22.00 Koncert kapely Tokamak – pop, rock, funk
22.00–22.30 Rahat Lukum – orientalní tanec, reggae fusion
22.30–23.30 DJ Matějka+TOKAMAK= Kru-Kru party v rytmu reggae/dub/breakbeat, pop, rock, funk...


Palác Šlechtičen (Etnografický ústav), Kobližná 1
Výstavy: Rok v lidových obyčejích a slavnostech, Josef Šíma – sběratel, kreslíř, fotograf, Moravští Charváti objektivem Othmara Ruzicky
Výstavy pro muzejní noc:
Marie Jirásková: „Pink“ (suterén)
JAMU: „Molitany, výstava objektů“ (2. patro)

18.00 a 20.00 Komentované prohlídky ve výstavách Josef Šíma a Moravští Charváti
18.00–24.00 Prezentace VOŠ restaurátorské a prací jejích studentů na sbírkových předmětech (1. patro)
19.00 a 21.00 Praktické ukázky restaurátorských zásahů studentů VOŠ – keramika, malba
20.00 Klauni: Pierre Nadaud – Uhňáku (hala)
22.00 Cimbálová muzika Zádruha (dvorek)


Památník Leoše Janáčka, Smetanova 14
Audiovizuální sál, výstava věnovaná skladatelovým vrcholným dílům a kompletně dochovaná Janáčkova pracovna.

18.00–19.30 Výtvarná dílna pro děti Janáčkova Liška Bystrouška a Janáčkův portrét
20.00–20.30 L. Janáček: Moravská lidová poezie v písni (A. Kučerová, J. Ondrejka, K. Mašlejová) – koncert v Janáčkově pracovně
20.30–24.00 Promítání filmů o Leoši Janáčkovi
21.00, 22.00, 23.00 Mužský pěvecký sbor LÁSKA OPRAVDIVÁ (Janáček, Tovačovský, Kedrov, Kastalskij a další) – vystoupení na zahrádce u Památníku
18.00–24.00 Možnost zakoupení pohlednic a publikací o L. Janáčkovi, pamětní razítko Památníku L. Janáčka


Památník Bible Kralické, Kralice nad Oslavou
Stálá expozice: Dílo tiskařů jednoty bratrské.
Výstava: Labyrint života Jana Amose Komenského

18.00–24.00 Komentované prohlídky, kulturní program
Doprava zvláštními linkami MHD není zajištěna!

 

Starý zámek v Jevišovicích

18.00–24.00 Slavnostní otevření sezóny na zámku: opravené nádvoří, expozice Umění skalních maleb (sklepní prostory zámku, hudební program (velký sál zámku a nádvoří)
Doprava zvláštními linkami MHD není zajištěna!


 

 

[CNW:Counter]